Politikë

Procesi i Brdo-Brijuni, Begaj niset për vizitë në SlloveniBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:36 - 11/09/22 |
Opi Nion

Presidenti Republikës, Bajram Begaj është nisur për një vizitë zyrtare drejt Sllovenisë. Presidenti Begaj do të marrë pjesë në Takimin e Liderëve të Procesit të Brdo-Brijunit, në Lubjanë.

Në këtë takim do të marrin pjesë të gjithë krerët e shteteve të Ballkanit Perëndimor. Takimi i Liderëve zhvillohet në një moment kyç për paqen dhe sigurinë e Ballkanit Perëndimor.

Takimi do të fokusohet në përshpejtimin e procesit të zgjerimit të BE me vendet e Ballkanit Perëndimor. Presidenti Begaj do të zhvillojë takime dypalëshe me homologët e vendeve të tjera në Procesin e Brdo-Brijunit.

Pas