Rajoni

Pritet me duartrokitje, deputetja rikthehet në Kuvend pas operacionit në tru


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:38 - 17/12/21 |
Opi Nion

Deputetja e parlamentit të Kosovës, Adriana Matoshi, është rikthyer sot në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit pasi j iu nënshtrua dy javë më parë ndërhyrjes kirurgjike në tru.

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, i ka uruar mirëseardhje Matoshit në seancë dhe i ka uruar shëndet. Ndërkohë sikurse shihet në foto ajo është mirëpritur me duartrokitje nga kolegët deputetë.

“Kësaj seance sapo i dha jetë më shumë deputetja që sapo arriti, deputetja Adriana Matoshi. Ajo ka kaluar nëpër një ndërhyrje kirurgjike të vështirë dhe ia ka dalë jo vetëm se vet është e fuqishme por edhe se çdo minutë kemi qenë më ty. Të dëshirojmë shëndet dhe jetë të gjatë”, ka thënë Konjufca.

Matoshi u operua në një spital në Tiranë për shkak të një tumori në tru që iu shfaq pas nëntë vitesh.

Pas