Aktualitet

Presidenti i Ukrainës video-mesazh në Kuvendin e Shqipërisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:50 - 28/04/22 |
Opi Nion

Presidenti i Ukrainës Volodimyr Zelensky do t’i drejtohet Kuvendit të Shqipërisë me një video-mesazh.

Pritet që presidenti i Ukrainës të flasë ditën e martë në orën 10:00. Zelensky do të mbajë në Kuvend një fjalë përshëndetëse nga Kievi gjatë një seance të posaçme parlamentare.

Kujtojmë që nga fillimi i konfliktit, Zelensky i është adresuar me video-call parlamenteve në disa vende të botës, dhe si duket tani i ka ardhur radhës Shqipërisë./Opinion.al

Pas