Politikë

“Po tani kush e ka radhën?”Rama njofton përfundimin e projekteve të tjeraBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:01 - 02/07/22 |
Opi Nion

Ditën e sotme, kryeministri Edi Rama ka inspektuar përfundimin e aksit Kardhiq-Delvinë.

Kjo rrugë kushtoi 108 milionë euro dhe është e gjatë 33 km. Rruga do të shkurtojë udhëtimin drejt bregdetit të Sarandës dhe fshatrave turistikë të Jugut.

Rama foli edhe për projektet e tjera infrastrukturore që pritet të përfundojnë në muajt në vijim.

Kryeministri tha se radhën e përfundimit të projektit e ka tuneli i Llogarasë dhe Bypassi i Vlorës që pritet të hapet në datën 7 korrik.

Tani mbaroj kjo, tjetra është Llogaraja dhe do hapim Bypassin e Vlorës. Bypassi i Vlorës hapet në datën 7 dhe pastaj fillon “Korridori Blu”, me të gjitha lotet – Murriqan, Milot, Balldren, Thumanë, Kashar, Rrrogozhinë, Lekaj, Fier”,-tha Rama.

Pas