Te Fundit

Po njihni dikë online?Mbani parasysh këto gjëra në mënyrë që të mos gaboni


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:25 - 25/10/18 |
el ida

Në ditët e sotme, njohja nëpërmjet internetit është një fenomen krejt normal. Mundësitë për të pasur kontakt me dikë janë më të mëdha nëpërmjet aplikacioneve të ndryshme. Por kini kujdes nga këto gjëra:

1. Ju do ndiheni të zhgënjyer nëse ai nuk do iu përgjigjet më

Pasi kalon një kohë e caktuar gjatë së cilës keni komunikuar me dikë, në momentin që nuk do iu përgjigjet më do ndiheni keq me veten tuaj. Kjo do iu bëjë të kuptoni se ndoshta takimet online nuk ja vlejnë.

2. Personat e tjerë iu shtyjnë të njihni dikë online

Ju ende nuk keni njohur personin e duhur dhe miqtë po iu shtyjnë të zgjidhni njohjet online. Ndoshta po gaboni, sepse jo të gjithë njerëzit mund të përshtaten me këtë mënyrë njohjeje. Mos e sforconi veten tuaj, pasi mund të gaboni!

3. Do komunikoni me njërëz të çuditshëm

Nëpërmjet aplikacioneve të ndryshme të njohjeve online, do rastisni njerëz nga më të çuditshmit. Nëse dikush do iu shpreh diçka që do iu bëjë të ndiheni keq, kjo do jua shtojë më shumë pesimizmin për të njohur personin e duhur online.

4. Nuk do i kushtoni rëndësi pamjes suaj të jashtme

Ju gjithmonë jeni në pritje të bisedës online me dikë. Nuk po e takoni live, prandaj harroni të kujdeseni për pamjen tuaj të jashtme.

5. Po harroni shoqërinë

Ju keni humbur në botën virtuale dhe po harroni miqtë tuaj dhe aktivitete të tjera . Mendja juaj është vetëm te personi me të cilin flisni online dhe po i dedikoni plotësisht kohën tuaj.

Pas