Kronikë

Po lëvizte me pushkë me vete, parandalohet ngjarja kriminale në Vlorë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:08 - 26/10/20 |
Opi Nion

Policia e Vlorës ka parandaluar një ngjarje kriminale. Një 22-vjeçar është vënë në pranga pas denoncimeve se po lëvizte me pushkë me vete.

“Shërbimet e Komisariatit Vlorë dhe ato të Stacionit Policor Selenicë, në bashkëpunim me forcën e posaçme “Shqiponjat”, në bazë të informacioneve të marra në rruge operative se në fshatin Kotë, Selenicë, një shtetas po lëvizte me armë zjarri me vete, kanë ushtruar kontrolle në territorin e këtij fshati, ku kanë konstatuar shtetasin R. M., 22 vjeç, i cili po lëvizte me armë zjarri me vete” njofton policia.

Ndaj 22-vjeçarit R.M.,  rëndon akuza për  “Armëmbajtja pa leje”.

Sakaq policia njofton se në cilësinë e provës materiale u sekuestrua arma e zjarrit pushkë.

Strukturat hetimore të policisë Vlorë, nën drejtimin e Prokurorisë, vijojnë punën intensive për zbardhjen e qëllimit që kishte personi që qarkullonte me armë zjarri me vete./ Opinion.al

Pas