Aktualitet

Pikat kufitare, mbi 2 mijë qytetarë hyjnë në Shqipëri nga Qafë-Thana


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:34 - 27/12/20 |
Doriana Çepunaj

Vijon fluksi i emigrantëve në pikat doganore të vendit. Me sa duket shumë shqiptarë kanë zgjedhur të kthehen në atdhe dhe të festojnë me familjet e tyre festat e fundvitit. Ditën e djeshme kanë hyrë në Shqipëri nga pika doganore e Kapshticës 406 qytetarë dhe 108 mjete.

Ndërsa, nga pika doganore e Qafë-Thanës kanë hyrë 2481 shtetas dhe kanë dalë 2228 shtetas. Ndërkohë, në ditët në vijim pritet një fluks i shtuar në pikën kufitare të Kapshticës./Opinion.al

Pas