Aktualitet

Pezullohen lundrimet në Durrës, njoftohen udhëtarët: Linjat janë anuluar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:48 - 30/03/22 |
Opi Nion

Është pezulluar pezullohet i mjeteve të vogla lundrues dhe mjeteve të peshkimit në Durrës për shkak të erërave të forta.

Lajmi është bërë i ditur nga Drejtoria e Përgjithshme Detare. Njoftohen të gjithë pasagjeret që kanë prenotuar për të udhëtuar në datat 30 e 31 në linjat Durrës-Bari dhe Bari-Durrës se linjat janë anuluar për shkak të motit.

“Kontaktoni agjencitë për rimburisimet apo zhvendosjen e udhëtimeve ne data te tjera.” njofton Drejtoria Detare.

Bregdeti shqiptar do të përfshihet  nga era me shpejtësi deri në 20m/s dhe lartësia e dallgës së detit arrin në 2.50 deri 4.00 m ku forca e detit shkon 5-6  deri 7-8 ballë . Kushtet e motit përmirësohen në datën 1 prill 2022 mbas orës 22:00.

Pas