Aktualitet

Përmbytjet/Fotoja që po qarkullon, Balluku shopping te “Ralph Lauren” në Athinë?Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:54 - 24/11/22 |
Opi Nion

Prej ditësh në mediat sociale po qarkullon një foto ku shfaqet zvendës/kryeministrja dhe njëherësh ministrja e Energjetikës, Belinda Balluku duke bërë shopping jashtë Shqipërisë. Kjo foto e cila është bërë virale në rrjetet sociale u shpërnda në ditën kur Shkodra u përmbyt pas rreshjeve të dendura të shiut të ditëve të fundit.

Imazhi tregon Ballukun teksa mbante radhën për të bërë pagesën në një prej dyqaneve të njohur ndërkombëtarë “Ralph Lauren” në kryeqytetin grek Athinë.

Por a është e vërtetë se zvendës/kryeministrja ka qenë në Athinë?

Nga një vështrim në faqen e saj zyrtare në “Facebook”, Balluku në Balluku në datat 21 dhe 22 nëntor ka publikuar vetëm foto të aksioneve të OSHEE-së dhe borëpastrueseve, ndërkohë që ditën e djeshme ka publikuar një njoftim se ka marrë pjesë në Athinë në ministerialin e parë të Europës Juglindore.

Teksa fotoja po qarkullon vetë Balluku nuk ka reaguar për të sqaruar opinionin publik nëse imazhet janë të vërteta apo jo.

Pas