Bota

Përkeqësohet gjendja, Boris Xhonson kalon në kujdes intensiv


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:23 - 06/04/20 |
Al Do

Kryeministri britanik Borsi Xhonson është nën kujdes intensiv në spitalin ku u shtrua mbrëmjen e djeshme.

Prej 11 ditësh ai është konfirmuar me koronavirus ndërkohë që simptomat nuk iu zbutën gjatë kësaj kohe.

Mësohet se Xhonson u transferua në njësinë e kujdesit intensiv vetëm një orë e gjysmë më parë.

Vendimi u mor nga ekipi i tij mjekësor pasi gjendja e tij u përkeqësua gjatë hënës. Kryeministri është i vetëdijshëm dhe është zhvendosur në kujdes intensiv si masë paraprake në rast se i duhet respiratori.

Vendin e tij si kryeministër do ta zëra për momentin sekretari i jashtëm Domenik Raab. /Opinion.al

Pas