Bota

Përfundojnë bisedimet Rusi-Ukrainë, ja çfarë thotë negociatori ukrainas


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:26 - 15/03/22 |
Opi Nion

Bisedimet Rusi-Ukrainë kanë përfunduar edhe për ditën e sotme. Lajmi është bërë i ditur nga negociatori ukrainas.

Bisedimet mes Rusisë dhe Ukrainës pritet të rifillojnë të mërkurën, tha sot në Tëitter negociatori ukrainas Mykhailo Podoliak.

“Ne do të vazhdojmë nesër. Një proces negociatash shumë i vështirë dhe viskoz. Ka kontradikta thelbësore. Por sigurisht që ka vend për kompromis. Gjatë pauzës, puna në grupe do të vazhdojë,”-shkruan ai.

Kujtojmë se bisedimet po vazhdojnë online mes dy grupeve negociatore. Ditën e djeshme u zhvillua raundi i 4-t i bisedimeve mes dy palëve./Opinion.al

Pas