Aktualitet

Përdhunimi i 11-vjeçares në Prishtinë, protestë në TiranëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:13 - 31/08/22 |
Opi Nion

Qytetarët shqiptarë janë solidarizuar me ngjarjen e rëndë të ndodhur pak ditë më parë në Kosovës, ku pesë persona përdhunuan një vajzë 11 vjeçe.

Pjesë e kësaj proteste janë bërë personazhe të botës së artit, muzikës dhe politikës.

Protesta pas ngjarjes së rëndë janë zhvilluar dhe në Prishtinë, ku qyetetarët kanë bërë thirrje për dënimin e përdhunuesve dhe mbrojtjen e grave dhe vajzave.

Ekrem Rexhepi, Gent Rexhepi, Xhabir Salihu, Gentrit Jashari dhe Shkëlqim Kameri, janë 5 djemtë të cilët kanë abuzuar seksualisht me 11-vjeçaren në Prishtinë të Kosovës. Policia e Kosovës ka arritur t’i arrestojë të pesë të dyshuarit, ndërkaq ndaj katër prej tyre është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh./Opinion.al

Pas