Kryesore

Për herë të tretë në krye të PD, Soreca takon Bashën: Folëm për…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:30 - 15/06/21 |
Opi Nion

Pas rizgjedhjes për herë të tretë në krye të PD, Lulzim Basha është takuar sot me ambasadorin e BE në Shqipëri, Luigi Soreca.

Lajmi është bërë i ditur nga ambasadori i BE nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale.  Soreca shkruan se në këtë takim folën lidhur me situatën politike në vend si dhe për procesin e integrimit të Shqipërisë.

“Pas rizgjedhjes së tij si Kryetar i PD, u takova sot me Lulzim Bashën   për të diskutuar situatën aktuale politike në prag të legjislaturës së re që fillon shtatorin e ardhshëm, si dhe hapat e rëndësishëm të ardhshëm në procesin e integrimit”, -shkruan Soreca./ Opinion.al

Pas