Sociale

Pasi u prek nga COVID rikthehet Budina: Virusin nuk e mora në protestë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:57 - 04/07/20 |
Opi Nion

Regjisori Robert Budina është rikthyer në sheshin e teatrit pas dy javësh izolimi, sepse rezultoi pozitiv në testin e COVID. Në një video të shpërndarë nga “Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit”, Budina shprehet se virusin nuk e ka marr në protestë, por në kontakt persona të infektuar pranë Spitalit Infektiv.

“Koronavirusin nuk e merr nëpër protesta. Edhe unë që medemek më nxorën me koronavirus dhe nuk e dimë si është e vërteta,  kur erdhi fundi rashë në kontakt me njerëz të infektuar nga Spitali Infektiv dhe e mora. Ndërsa në protesta duke takuar dhjetëra apo mijëra njerëz nuk e mora”, u shpreh regjisori, ndërsa më heret tha se çështjen e publikimit të emrit të tij nga Kryeministri do ta ndiqte me drejtësinë.

“U bënë dy javë që i mungoj protestës së përditshme pas lajmit që publikoi Kryeministri, pas testit që më nxorën pozitiv. Por nuk dua ta thelloj më tepër këtë sepse e kemi sqaruar dhe sigurisht që kjo çështje personale nga ana ime do ndiqet me drejtësinë pë t’i shkuar deir në fund”, thotë regjisori në video./Opinion.a

 

Pas