Aktualitet

Pas Xhafës, ikën një tjetër zyrtar i lartë


               Publikuar në : 10:33 - 31/10/18 |
b.f

Alma Hicka është shkarkuar sot nga detyra e Avokates së Shtetit. Artur Metani do të jetë avokati i ri i Shtetit.

Propozimi është bërë nga ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ndërkohë që emërimi është bërë nga kryeministri Edi Rama.

Alma Hicka kishte 5 vite në detyrë dhe si në rastin “Xhafaj” nuk ka motivacion për largimin e saj.

Pas