Aktualitet

Parashikimi i motit, 28 mars 2021


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:13 - 28/03/21 |
Opi Nion

Gjatë ditës së sotme Ultësira Perëndimore do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët. Ndërsa zonat veriore dhe juglindore të Shqipërisë do të paraqiten me kthjellime dhe herë pas here priten kalime të lehta vranësirash.

SipasMeteoAlb, temperaturat e ajrit vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesdite duke luhatur vlerat ditore nga 1°C deri në 19°C.

Era do të fryjë e lehtë me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim të ulët./Opinion.al

Pas