Aktualitet

Parashikimi i motit, 28 maj 2021


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:26 - 28/05/21 |
Opi Nion

Gjatë ditës së sotme alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare do të dominojnë në territor, ku më të dukshme vranësirat do të paraqiten në rajonin verior. Mesdita dhe pasditja sjellin zhvillim të vranësirave duke gjeneruar shira të përkohshëm në ekstremin verior-verilindor.

Këto kushte atmosferike përmirësohen gjatë mbrëmjes dhe natës duke rikthyer sërish motin e kthjellët.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në mëngjes por rënie me 2 gradë sjellin orët e mesditës duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 7°C deri në 27°C. Era do fryjë mesatare, por forcohet herë pas here me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim 5 ballë./Opinion.al

Pas