Kryesore

Parashikimi i motit, 24 korrik 2022Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:10 - 24/07/22 |
Opi Nion

Territorri shqiptar vijon të jetë në ndikimin e valës së nxehtë e cila po ndodhet në territor prej disa ditësh, duke sjell temperatura ekstremisht të larta në të dy vlerat ekstremale ditore.

Deri në orët e mesditë parashikohet që kthjellimet të jenë mbizotëruese në pothuajse gjithë Shqipërinë.

Por pas mesdite pritet të ketë shfaqje të vranësirave të lehta në zonat malore dhe të ulëta.

Temperaturat e ajrit do të rriten ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 18°C deri në 41°C.

Pas