Kryesore

Parashikimi i motit, 13 janar 2021


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 07:52 - 13/01/21 |
Opi Nion

Masat ajrore verior që kanë depërtuar drejt jugut të kontinentit do të diktojnë sot mot me kthjellime dhe vranësira, por të ftohtë gjatë paradites.

Sipas MeteoAlb , mesdita sjellë reshje dëbore në pjesën më të madhe të zonës malore ndërsa reshje të pakta shiu do ketë pjesa tjetër e vendit. Parashikohet që edhe mbrëmja të mbetet në të njëjtat kushte atmosferike.

Temperaturat e ajrit ulen më 3 gradë në mëngjes, por rënie të lehtë sjellë mesdita duke luhatur vlerat ditore nga -5°C deri në 10°C.

Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 45km/h nga drejtimi Verior-Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë./ Opinion.al

Pas