Kryesore

Parashikimi i motit, 12 korrik 2020


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 07:28 - 12/07/20 |
Opi Nion

Dita e sotme do të sjellë mot me kthjellime dhe vranësira. Sipas Meteoalb, në zonat veriore, veriperëndimore dhe lindore do të sjellë rrebeshe shiu.

Pjesa e dytë e ditës do të vijojë me kthjellime në zonat qendrore – jugore duke lënë me vranësira të shpeshta zonat veriore të Shqipërisë.

Temperaturat e ajrit ulen në  vlerat minimale por rriten në ato maksimale duke  luhatur vlerat ditore nga  15°C deri në 38°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 45 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar brigjet detare dallgëzim 4 ballë./ Opinion.al

Pas