Aktualitet

Parashikimi i motit, 10 qershor 2021


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:18 - 10/06/21 |
Opi Nion

Gjatë ditës së sotme moti në vendin tonë do të ketë alternime kthjellimesh dhe vranësirash, që do të dominojnë në të gjithë territorin, ku më të dukshme vranësirat do të paraqiten në zonat lindore.

Mesdita sjell zhvillim të vranësirave në pjesën më të madhe të vendit, duke gjeneruar rrebeshe afatshkurtër shiu dhe ministuhi lokale breshëri në gjysmën lindore të Shqipërisë.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen lehtë gjatë mëngjesit, por rriten në mesditë duke shënuar vlerat minimale dhe maksimale 9°C deri në 31°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi deri 55 km/h, nga drejtimi veriperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 5 ballë./Opinion.al

Pas