Rajoni

Pandemia në Kosovë, 9 viktima dhe mbi 160 raste


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:03 - 19/08/20 |
el ida

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 162 raste të reja me koronavirus.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë nëntë persona që ishin të prekur me COVID-19.

IKSHPK po ashtu njoftoi se 122 persona e kanë mposhtur virusin.

Numri total i rasteve pozitive është 11.848 raste nga të cilët 425 kanë humbur jetën./ Opinion.al

Pas