Te Fundit

Pamjet/ Ja si u vra Enton Nikaj dje në Linzë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 01:50 - 13/11/15 |
b.f

TIRANE- Kjo është fotoja e marrë nga kamerat e sigurisë së parkingut në Linzë ku u ekzukutua me një plumb në kokë shtetasi Enton Nikaj.

ABC News ka arritur të sigurojë fotot vetëm pak çaste para ekzekutimit të Enton Nikajt, ku sipas policisë e gjithë skena e vrasjes ësjhtë regjistruar nga kamerat e sigurisë.

Në këtë foto duket momenti i parë kur katër të dyshuarit, midis tyre Ervis Martinaj me precedentë të rrezikshëm penale së bashku me tre shokët e tij që për policinë janë identifikuar, kanë takuar viktimën Enton Nikaj dhe Ismet Gaxherrin.

Ashtu sic duket në foto personi që i ka vendosur dorën në qafë viktimës Enton Nikaj dyshohet se është Ervis Martini. Në krah të tij personi me xhup jeshil me mbiemrin Lika, por që për arsye hetimi nuk jepet emri dyshohet se ka pistoletë në dorë. Personi në krah të Nikajt dyshohet se është një ish efektiv i policisë, ndërsa personi përballë me trup të mbushur është Ismet Gaxherri, pronari i lokalit.

Në krah të tij personi me syze dyshohet se është personi që ka qëlluar Nikajn dhe ka goditur Gaxherrit me qytën e pistoletës në kokë. Siç shikohet në foto këtu ka nisur përleshja fizike midis tyre. Pas këtij momenti është qëlluar me një plumb pistolete në kokë Nikaj.

https://www.youtube.com/watch?v=Dgx7U0xE3WY#t=91

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas