Aktualitet

Pamjet e dhunës së policisë/ Deputeti i PD: 10 të arrestuar në Jalë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:06 - 18/09/18 |
b.f

“Vazhdon terrori i policisë kundër popullit të pambrojtur. Mbi 10 të arrestuar (përfshirë një 14 vjeçare) në Jalë midis qytetarëve që protestojnë kundër prishjes së banesave në mënyrë arbitrare nga Qeveria”. Kështu shkruan deputeti demokrat Agron Shehaj në një postim në facebook.

Kujtojmë se deputetet e qarkut te Vlores Agron Shehaj dhe Nada Mecorapaj jane nisur nga Tirana per te qene pranë banoreve te Jales, te cileve sot u shemben banesat.

Agron Shehaj sjell prova me video nga dhuna e policise ndaj banoreve. Sipas tij, jane qindra forca policore kunder 30 personave.

*Shihni pamjet me poshte

Pas