Life Style

Pamje të pabesueshme/ E zë stuhia e breshërit, nëna mbron me trup foshnjen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:15 - 19/10/18 |
b.f

Ditën e enjte rajoni Queensland në Australi u përfshi nga një stuhi e tmerrshme breshëri. Mediat raportojnë se madhësia e breshërit ishte sa një top golfi. Fiona Simpson ishte duke udhëtuar me nënën dhe foshnjën e saj në makinë kur shpërtheu stuhia.

Breshëri ishte aq i fortë sa theu xhamat e makinës. Instikti i parë i Fionës ishte të mbronte fëmijën e saj ndaj ajo e mbuloi me trup vajzën e vogël derisa stuhia mbaroi dhe shkuan në një vend të sigurt.

Pasojat janë të dukshme në trupin e Fionës…

Ajo i ndau fotot me të gjithë ndjekësit e saj në Facebook duke u bërë thirrje të gjithëve që të mos dalin asnjëherë jashtë aq më tepër me fëmijë në rastet kur ka stuhi të tilla. Sakaq organizata RACQ i ka dhuruar nënës heroine nje makine te re.

Pas