Kronikë

Pajollari e pranishme në krim, babai i Martin Çeços i përlotur: Një grua i telefonoiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:39 - 15/10/22 |
Opi Nion

Detaje të reja kanë dalë për arrestimin e Martina Pajollarit lidhur me vrasjen e Martin Çeços. Mësohet se Pajollari ka qenë arsyeja e konfliktit mes viktimës dhe autorit kryesor të vrasjes, Valter Mollaj.

Vajza 18-vjeçare mbante lidhje të dyfishtë, ndërsa Valterit i shprehej se Martini e detyronte për të qëndruar me të, gjë që nuk rezulton e vërtetë.

Një tjetër detaj tronditëse është se Pajollari ka qenë prezente në momentin që Valteri me 2 të arrestuarit e tjerë bënin planin për vrasjen e Martinit. Madje dyshohet se ajo ka qenë po ashtu prezente edhe në momentin që u krye ekzekutimi i të riut.

Pas arrestimit të së resë, Nevzat Çeço i ati i 26 -vjeçarit të ndjerë, i përlotur, ka kujtuar momentet e fundit kur e ka parë të birin.

Një telefonatë nga një grua e ka nxjerrë Martinin nga banesa mbrëmjen e 12 qershorit, siç deklaron dhe vetë ati i tij, por që nuk kishte dijeni kush fshihej pas asaj telefonate misterioze.

Ai ka thënë se nuk ka dëgjuar asgjë edhe pse ka shkuar dy herë te rezervuari, vendi ku ndodhi krimi.

“Ishte zë femre, pas telefonatës doli djali. Unë përjashta isha atë natë dy herë shkova nga rezervuari sapo kontrollova mollët që kishte djali shkova atje. Nga ishin keta as zhurmë asgjë s’dëgjova, si ka mundësi asgjë s’pashë unë. Deri sa u gdhi përjashta isha.”-tha Nevzat Çeço.

Pas