Emisionet

Opinion/ Vetë)vrasja më enigmatike në historinë e Shqipërisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:09 - 19/01/22 |
Opi Nion

Është diskutuar të martën  (18 Janar) në emisionin “Opinion”, mbi temën “(Vetë)vrasja më enigmatike në historinë e Shqipërisë”.

“Opinion” është fokusuar te një nga ngjarjet më misterioze të shtetit shqiptar, vrasjes apo vetëvrasjes të ish-kryeministrit të Shqipërisë, Mehmet Shehu.

Emisioni “Opinion” ka sjellë dosjen e plotë të fotografive me të gjitha detajet por edhe dëshmi të reja për natën e 17 dhe 18 dhjetorit të vitit 1981.

Të ftuar në studio për të folur për këtë ngjarje kanë qenë:

Neritan Ceka

Ermal Hasimja

Ervin Karamuço

Në Lidhje Skype:

Qemal Lame

Në pjesën e tretë të emisionit “Opinion” është transmetuar një material mbi librin “Vjeshta e ankthit” e  Bashkim Shehut, djalit të Mehmet Shehut, i cili rrëfen se si e humb Mehmet Shehu numri  dy i regjimit komunist fuqinë e tij.

 

Pas