Emisionet

Opinion/ Tryeza e festave!Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:11 - 22/12/22 |
Opi Nion

Mbrëmjen e së mërkurës (21 Dhjetor) emisioni “Opinion” është fokusuar tek atmosfera e festave, dhe në mënyrë specifike tek tryeza e festave.

Pjesë e diskutimit kanë qenë pyetjet: Çfarë duhet të gatuajmë për fundvit? Cilat janë gatimet tradicionale?  Cilat janë diferencat në gatim në zona dhe rajone të ndryshme të Shqipërisë? Sa kanë ndryshuar shijet e shqiptarëve në vite?

Në pjesën e parë dhe të dytë janë diskutuar këto pyetje me 9 të ftuar në studio:

1.Ina Pojani,

2.Xhemal Hoxha,

3.Arlind Abdurramani,

4.Herion Hajri,

5.Idajet Shkulaku,

6.Ervin Demo,

7.Arian Cenkollari,

8.Hajri Marku,

9.Ana Picari

Në pjesën e tretë është transmetuar një intervistë me kritikun e verërave Darrel Joseph i cili ka folur për verërat “Made in Albania”.

Pas