Emisionet

Opinion/ Të fshehtat e drogës në bananet e Ekuadorit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:33 - 04/01/22 |
Opi Nion

Është diskutuar të hënën (4 Janar) në emisionin “Opinion”, mbi temën “Të fshehtat e drogës në bananet e Ekuadorit”.

Në pjesën e parë “Opinion” është fokusuar te kapja e 119 kg kokaine në Portin e Durrësit në një kamion që transportonte banane.

Disa nga pyetjet që janë diskutuar në “Opinion” kanë qenë: Cili ishte roli i policisë? Mënyra si është vepruar për ngjarjen? Sa ishte sasia e kokainës që ka qenë realisht e transportuar nga Ekuadori drejt Shqipërisë?

Të ftuar në studio për të folur për këtë temë kanë qenë:

  1. Artan Hoxha
  2. Klodiana Lala

Në pjesën e dytë të “Opinion” është transmetuar një intervistë me investitorin nga Dubai, Mohamed Alabbar, i cili pritet të rimodelojë Portin e Durrësit, duke e kthyer në një port për anijet turistike dhe njëkohësisht do të ndërtojë një numër godinash që pritet të dalin në tregun ndërkombëtar.

Ndërsa në pjesën e tretë emisioni  “Opinion”, është fokusuar te ngjarja e ndodhur në 30 Dhjetor, ku humbi jetën alpinisti Ndoc Mulaj, në një aksident të ndodhur në malin e Munellës në zonën e Pukës, ku ndodhej në një ekspeditë.

Si pasojë e rrëshqitjes në një terren të vështirë nga dëbora, 60-vjeçari nuk ka mundur t’u mbijetojë plagëve që kishte marrë kryesisht në pjesën e kokës.

Pas