Emisionet

Opinion/ Tavolina e fundvitit! 


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:25 - 30/12/20 |
Doriana Çepunaj

Mbrëmjen e së martës (29 Dhjetor) emisioni“Opinion” është fokusuar tek atmosfera e festave, në mënyrë specifike tek tryeza e festave.

Pjesë e diskutimit kanë qenë pyetjet: Çfarë duhet të gatuajmë për fundvit? Cilat janë gatimet tradicionale?  Cilat janë gatimet më interesante që serviren për festa?

Në pjesën e parë dhe të dytë janë diskutuar këto pyetje me 8 të ftuar në studio:

Kristi Janku

Luljeta Milo

Aldo Mehmeti

Orinda Huta

Joani Malaj

Arvin Keta

Rudina Dembacaj

Alketa Gashi

Në pjesën e tretë është transmetuar një kronikë për një libër të publikuar nga Dhurata Thanasi lidhur me gatimet e Shqipërisë së mesme, kryesisht të zonës së Tiranës./Opinion.al

Pas