Emisionet

Opinion/ Si po vazhdon OFL?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:34 - 08/05/20 |
el ida

Emisioni i 7 Majit në programin “Opinion” u diskutua në një sërë cështjesh.

Në pjesën e parë të programit u fol për problematikën ekonomikë nga ministri Arben Ahmetaj, i cili iu përgjigj pyetjeve të publikut si dhe të gazetarëve të Oljana Maloku, dhe Artan Hoxha.

Po ashtu gjatë programit, u realizua një intervistë me kryeministrin në detyrë të Kosovës, Albin Kurti, i cili u shpreh se i ngarkuari i Presidentit Trump për ndërmjetësim mes Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell, kishte më të rëndësishme kohën sesa tekstin e një marrëveshje të mundshme mes dy vendeve.

Po ashtu u realizua një intervistë me guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, si dhe me doktorin Pëllumb Pipero, i cili iu përgjigj pyetjeve të publikut por dhe foli për studimet e fundit mbi Covid-19. në lidhje direkte ishte dhe Edlira Pogaci, mjeke farmakologe në Milano, Itali.

Në fund të programit i ftuar ishte zv.ministri i Brendhsëm Julian Hodaj, i shoqëruar në lidhje direkte nga Klodiana Lala dhe Spartak Koka, të cilët diskutuan për Operacionin Forca e Ligjit.

Emisioni i ploëtë në videon e mëposhtme:

Pas