Emisionet

Opinion/ Si po ndryshon ushqimi për ne?


               Publikuar në : 10:40 - 26/12/19 |
Geljano Fataj

Mbrëmjen e së mërkurës në emisionin “Opinion” me drejtues Blendi Fevziun u diskutua  sesi ka ndryshuar mënyra e të ushqyerit.

Një pjesë e madhe e shoqërisë shqiptare ka filluar të jetë shumë herë më e kujdesshme ndaj ushqimit dhe diçka e tillë vjen si një trend botëror.

Në dekadën e fundit personat që kanë një lloj mirëqënie kanë nisur të ketë një kujdes të veçantë për mënyrën sesi ushqehen. Gjithashtu ka ndryshuar trendi i kuzhinave, ka ndryshuar trendi i të ushqyerit  nëpër restorante dhe në shtëpi.

Gjatë emisionit është trajtuar eksperienca personale e tetë personave dhe disa prej tyre sjellin dhe një eksperiencë përtej.

Gjithashtu është parë sesi ka ndryshuar trendi i ushqimit edhe në vendet e tjera të botës. Të ftuar për të biseduar rreth temës ishin Dhurata Thanasi nga “Luga e Argjendë”, nutricionistja Diola Dosti, blogeri Olti Curri, nutricionistja Albana Daka, moderatoja Alba Çobaj, moderatori Isli Islami, gazetari Genti Minga dhe Luis Hoxha nga “Fusion”./Opinion.al/

Pas