Emisionet

Opinion/ SHBA, dy shqiptarë non grata?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:45 - 12/04/22 |
Opi Nion

Është diskutuar të hënën (11 Prill) në emisionin “Opinion” për temën “SHBA, dy shqiptarë non grata?

“Opinion” është fokusuar te zhvillimet e fundit në vend pasi Departamenti i Thesarit në SHBA ka futur në listën e zezë dy shqiptarë, ish-deputetin, Aqif Rakipi dhe biznesmenin Ylli Ndroqi.

Të ftuar në studio për të folur për këtë temë:

Plarent Ndreca,

Iris Luarasi,

Enton Abilekaj,

Artan Hoxha,

Klodiana Lala

Në skype:

Xhumadije Ibrahimi,

Fatjona Mejdini

Në pjësën e tretë është transmetuar një përmbledhje e vendimit të Departamentit të Thesarit për të futur në listën e zezë 7 persona nga Ballkani, dy prej të cilëve nga Shqipëria.

Pas