Emisionet

Opinion – Sali Berisha flet per vrasjen e Azem Hajdarit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:31 - 29/09/20 |
Al Do

Mbrëmjen e së hënës emisioni “Opinion” u kthye mbrapa në kohë, 22 vite më parë, në vrasjen e ish-deputetit të Partisë Demokratike, Azem Hajdari.

Azem Hajdari u ekzekutua në 12 shtator 1998 përpara selisë së Partisë Demokratike në Tiranë.

Së fundi, gjykata ka vendosur të hapë për rigjykim çështjen me kërkesë të njërit prej personave të dënuar për të, Izet Haxhisë. Ndër personat që janë thirrur të dëshmojnë sërish është edhe ish-kryeministri Sali Berisha.

Të ftuar në emisionin “Opinon” për të folur në lidhje me atë që është cilësuar si vrasja e shekullit ishin ish-kryeministri Sali Berisha, deputetja dhe vajza e Azem Hajdarit, Rudina Hajdari dhe gazetari Ferdinand Dervishi.

Pas