Emisionet

Opinion/ Sa para të pista investohen në Shqipëri?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:22 - 27/05/22 |
Opi Nion

Është diskutuar të enjten (26 Maj 2022) në emisionin “Opinion” për temën: Sa para të pista investohen në Shqipëri?

“Opinion” është fokusuar te paratë e pista që qarkullojnë në Shqipëri, para që vijnë kryesisht nga aktivitetet kriminale dhe krimi i organizuar, të cilat në pjesën më të madhe të tyre sigurohen jashtë Shqipërisë përmes trafikut të drogës dhe trafiqeve të tjera dhe që më pas transferohen në Shqipëri për tu pastruar dhe investuar në ekonominë shqiptare.

Në pjesën e parë dhe të dytë  “Opinion” është fokusuar paratë e pista që investohen në Shqipëri dhe te Amnistia fiskale. A është Amnistia fiskale një lloj zgjidhje për t’i dhënë fund fenomenit të pastrimit të parave të pista apo e kundërta i stimulon më shumë ato.

Të ftuar në studio në studio për të folur për këtë çështje:

 1. Fabian Zhilla
 2. Besnik Muçi
 3. Mira Pogaçi
 4. Ornela Liperi
 5. Fatjona Mejdini
 6. Alesandra Bogdani
 7. Spartak Koka
 8. Besart Kadia

Lidhje direkte:

 1. Reinaldo Pipiria

Ndërkohë në lidhje direkte në “Opinion” për eventin e parë ndërkombëtar më i madhi i organizuar ndonjëherë në Shqipëri, finalja e Conference League, kanë qenë:

 1. Ilir Shulku
 2. Edlira Jaupaj

Në pjesën  e tretë të emisionit “Opinion” është transmetuar një material për finalen e Conference League, dhe për atë çka ka ndodhur jo vetëm në Tiranë, por edhe në Romë dhe Rotërdam, qytetet nga vinin dy ekipët finaliste që garuan për kupën e Conference League.

Ndiqni në videon më poshtë emisionin e plotë Opinion:

 

Pas