-U tha në Opinion

“Opinion”/Rrëfimi i rrallë i Ilir Metës!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:18 - 05/01/21 |
Semiljana Azizi

Në fokus mbrëmjen e së hënës në emisionin “Opinion” me gazetarin Blendi Fevziu ka qenë Presidenti i Republikës Ilir Meta. (04.01.2021)

Njëri prej studentëve të dhjetorit në vitin 1990, njëri prej personazheve në takimin e Ramiz Alisë me përfaqësues studentët.

Që prej dhjetorit të vitit 1990 Meta ka patur një rrugë të gjatë politke. Rrëfimi i Ilir Metës ka një spektër prej 30 vitesh por shkon edhe më parë demokracisë, pra në vitet e fundit të komunizmi.

Një rrëfim dhe një reflektim për karrierën por edhe zhvillimin e shoqërisë dhe politikës shqiptare./Opinion.al

Pas