Emisionet

Opinion/ Prokuroria, për çfarë e akuzon Sajmir Tahirin?


               Publikuar në : 19:56 - 05/03/19 |
el ida

Mbrëmjen e 4 shkurtit në programin “Opinion” u diskutua lidhur me akuzat e Prokurorisë ndaj Sajmir Tahirit, ish-Ministrit të Brendshëm të Shqipërisë.

Të ftuar për të diskutuar mbi akuzat që Prokuroria ka dorëzuar për Tahirin, ishin gazetarët Basir Collaku, Klodiana Lala, Anila Basha dhe Artan Hoxha, ndërsa në lidhje telefonike foli edhe avokati i Tahirit, Maks Haxhia si dhe vetë ish-ministri.

Gazetarët që kanë ndjekur çështjen prej kohësh ndanë opinione të ndryshme lidhur me akuzat, ndërsa nuk munguan as debatet e nxehta.

Për më tepër ndiqni më poshtë emisionin e plotë “Opinion”:

/Opinion.al

Pas