Emisionet

Opinion/ Prishtina tjetër, 1999!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:35 - 17/06/21 |
Opi Nion

Është trajtuar mbrëmjen e së mërkurës në emisionin “Opinion” tema “Prishtina tjetër, 1999!”.

Në pjesën e parë të emisionit është transmetuar dokumentari “Prishtina tjetër”, dëshmi e mbërritjes së forcave të NATO-s dhe Prishtinës së traumatizuar nga dhuna, genociti dhe pastrimi etnik i serbëve.

Ndërsa në pjesën e dytë emisioni “Opinion” vijon me transmetimin e një interviste të Hashim Thaçit, të vitit 2008, ku ai rrëfen të gjithë angazhimin e tij që nga lufta deri te çlirimi i Kosovës, ndër të vetmet që ai ka dhënë të plotë për jetën e tij, duke qenë një nga protagonistët kryesorë të Luftës së Kosovës./Opinion.al

 

Pas