Aktualitet

Opinion në Lviv,ukrainasit vendosin barrikada në rrugë për të ndaluar sulmet ruse


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:35 - 04/03/22 |
Opi Nion

Të shumtë janë ukrainasit të cilët po largohen nga vendi i tyre për shkak të sulmeve ruse. Por, pika kryesore për ukrainasit është kufiri me Poloninë, ku janë pritur dhe kanë marrë ushqim dhe shërbimin e nevojshëm për të përballuar temperaturat e ulëta.

Grupi i emisionit “Opinion dhe gazetari Blendi Fevziu, gjatë ditës së sotme kanë mbërritur në Lviv në Ukrainë, ku kanë parë nga afër situatën në këtë qytet pas një jave sulmesh ushtarake nga Rusia në Ukrainë.

Në rrugët e Lviv shihen forcat ushtarake të cilët vendosin barrikada për të penguar çdo agresion të mundshëm të ushtrisë ruse në këtë zonë. Pothuajse në të gjithë Lviv janë vendosur postblloqe dhe barrikada./ Opinion.al

Pas