Emisionet

Opinion/ Ku po shkon Erion Veliaj?


               Publikuar në : 11:28 - 29/03/19 |
el ida

Mbrëmjen e shkuar, në programin “Opinion” ishte i ftuar, Erion Veliaj, Kryetari i Bashkisë së Tiranës, i cili u rikonfirmua zyrtarisht si kandidat i PS për bashkinë e kryeqytetit.

Cilat kanë qenë zhvillimet në Partinë Socialiste , cilat janë zhvillimet në një nivel më të gjerë politik, a mund të flitet për një bilanc të mandatit të tij të parë, dhe çfarë pritet në mandatin e tij të dytë, ishin këto disa nga çështjet kryesore të diskutuara mes gazetarit Blendi Fevziu dhe kryebashkiakut, Veliaj.

Në pjesën e fundit të programit u diskutua lidhur me sigurimet e shqiptarëve. Si shqiptarët kanë filluar të sigurojnë pasurinë, vete, të sigurohen nga sëmundjet dhe fenomenet e paparishikuara? Duke marrë shembull një kompani sigurimi në vend, tregohet çfarë po ndodh me këtë fenomen në vendin tonë dhe si ka ndryshuar ndër vite ai.

Pë më shumë ndiqni videon e plotë të emisionit në videon e mëposhtme:


 

 

 

Pas