Emisionet

Opinion/ Kryehetuesi rrefen krimet e komunizmit!Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:53 - 06/07/22 |
Opi Nion

Të martën më 5 Qershor 2022,  kryehetuesi i periudhës së komunizmit, Qemal Lame, ka qenë i ftuar në emisionin “Opinion”.

Në një intervistë me gazetarin, Blend Fevzi, ai ka folur lidhur me dënimet e qytetarëve në kohën e komunizmit.

Në “Opinion”, Lame ka kujtuar disa nga rastet kur i është kërkuar arrestimi i qytetarëve edhe pa pasur prova kundër tyre. Një nga këto raste është kërkesa e Enver Hoxhës për arrestimin e Ismail Kadresë, arrestimin e gjyshit të kryeministrit Edi Rama, babai i Kristaq Ramës si dhe ka rrëfyer për vdekjen e ish-kryeministrit, Mehmet Shehu, ngjarje për të cilën tha se hetimet nisën fillimisht për vrasje.

Ndiqni në videon më poshtë emisionin e plotë Opinion:

 

Pas