Emisionet

Opinion/ Koronavirus erdhi, po tani?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:39 - 10/03/20 |
el ida

Mbrëmjen e së hënës në programin “Opinion” u diskutua për koronavirusin, i cili ka mbërritur tashmë edhe në vendin tonë.

Si u evidentuan rastet e para që e futën Shqipërinë në hartën e vendeve të prekur me Covid-19, çfarë masash duhet të merren për të mbrojtur veten, si duhet të reagojmë me koronavirusin, ishin disa nga çështjet e trajtuara nga paneli i përbërë nga Ogerta Manasterliu, Dritan Ulqinaku, Juli Xhokaxhi, Arjan Harxhi dhe Fatos Hakorja.

Ministria e Shëndetësisë, Ogerta Manasterliu, iu përgjigj interesit të gazetarëve lidhur me masat e marra deri më tani dhe nëse janë të gatshëm për të përballuar të gjithë skenarët e mundshëm.

Po ashtu në lidhje direkte, ishte Armir Harris, i cili punon me CDC, dhe Elson Gjoni, mjek në Milano.

Emisioni i plotë në videon e mëposhtme:

Pas