Emisionet

Opinion/ Komisioni i Venecias, mes presidentit dhe mazhorancës!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:20 - 01/10/19 |
Geljano Fataj

Mbrëmjen e së hënës në emisionin “Opinion” me drejtues Blendi Fevziun u diskutua lidhur me draftin e Komisionit e Venecias dhe opinionin e tyre nëse Presidenti i Republikës Ilir Meta ka shkelur kushtetutën duke anuluar 30 Qershorin si datën e zgjedhjeve lokale dhe dekretuar 13 tetorin si datë dhe të zgjedhjeve lokale dhe të parakohshme parlamentare.

Të ftuar për të diskutuar në studio ishin deputeti i Partisë Socialiste Adnor Shameti, ish-deputetja e LSI Erisa Xhixho, analisti Mustafa Nano, juristi Jordan Daci analisti Preç Zogaj dhe në lidhje direkte kryeredaktori i lajmeve të Tv Klan, Fatos Hakorja./Opinion.al/

Pas