Emisionet

Opinion/ Interesi i Ramës, me Bashën apo Berishën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:05 - 19/11/21 |
Opi Nion

Është diskutuar të enjten  (19 nëntor)  në emisionin “Opinion” mbi temën “Interesi i Ramës, me Bashën apo Berishën!

Në pjesën e parë emisioni “Opinion” është fokusuar te qëndrimi i Kryeministri Rama, në përplasjen mes Bashës dhe Berishës në kohën kur ish-kryeministri Berisha dhe kreu i PD-së, Lulzim Basha akuzojnë njëri-tjetrin se po i shërbejnë kreut të Partisë Socialiste.

Në pjesa e dytë të  “Opinion” është diskutuar për mbajtjen e Kuvendit Kombëtar të PD dhe dy datat e shpallura,  11 dhjetorin të thirrur nga ish-kryeministri Berisha nga firmat e mbledhura të delegatëve dhe datën e Kuvendit të miratuar nga kryesia e PD me propozim të Lulzim Bashës, 18 dhjetor.

Të ftuar në studio për të folur për këtë temë kanë qenë:

Agron Gjekmarkaj,

Artur Zheji,

Agim Baci,

Armand Shkullaku,

Artan Hoxha,

Arben Ristani

Në lidhje direkte:

Iris Luarasi

Në pjesën e tretë  të “Opinion” historitë e së enjtes është transmetuar një material për kompaninë  e parë ndërkombëtare që investoi në Shqipëri dhe mbërritjen e saj në vitin 1994, Coca-Cola.

Pas