Emisionet

Opinion/ Inceneratorët, mister, para dhe arrestimeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:27 - 11/02/22 |
Opi Nion

Është diskutuar te enjte (10 shkurt) në emisionin “Opinion” për temën “Inceneratorët, mister, para dhe arrestime”.

“Opinion” është fokusuar në një nga problemet më të mprehta të debatuara së fundmi ai që lidhet me inceneratorët.

Çfarë ndodh me inceneratorët? Janë 4 pika të diskutueshme për këtë çështje: Së pari plan i veprimit për pastrimin e vendit, së dyti procedura e përdorur per të lidhur kontratat, e treta lidhet me zbatimin e kontratave, së katërti pagesat fiktive që çuan ne burg ministrin Koka por që duken se janë prezente edhe te inceneratorët e tjerë atë të Tiranës dhe të Fierit.

Këto çështje janë diskutuar me të ftuar në studio:

  1. Ermonela Felaj,
  2. Plarent Ndreca,
  3. Luçiano Boçi,
  4. Brisida Shehaj,
  5. Fatjona Medini,
  6. Aleksandra Bogdani

Po ashtu në “Opinion” është diskutuar edhe për dëshminë e dhënë në SPAK të kreut të PD, Lulzim Basha përpara prokurorëve belgë.

Në lidhje direkte për këtë çështje:

Klodiana Lala

 

Pas