Emisionet

Opinion/ Historia e bandave në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:30 - 06/02/20 |
Geljano Fataj

Mbrëmjen e së mërkurës në emisionin “Opinion” u trajtua tema lidhur me historikun e bandave në Shqipëri. Fillesat, grupet e para kriminale, i patën në fillim të viteve 90-të për të arritur kulmin në vitin 1997 dhe më pas kanë vijuar në mënyrë lineare.

Në studio u trajtua historia e bandave në Shqipëri, si dhe tek emrat kryesorë të tyre që në jetën e përditshme quheshin të fortët dhe më pas u quajtën kriminelë ose bandat kriminale. Që prej vitit 1997 e më pas historitë e të fortëve shqiptarë nuk kanë patur fund.

Të ftuar në studio për të folur për temën ishin gazetari Artan Hoxha, gazetarja Anduena Llabani, gazetari Poli Hoxha dhe gazetarin Ferdinand Dervishi./Opinion.al/

Pas