Emisionet

Opinion/ Fundi i mafias më të famshme në botë!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:58 - 19/07/19 |
el ida

Mbrëmjen e 18 korrikut në programin “Opinion” u diskutua për fundin e mafias më të famshme në botë, të përbërë nga pesë familje mafioze, njohur ndryshe si Cosa Nostra, organizata kriminale më e madhe në botë deri në atë kohë.

Si arriti ti mposhtë shteti amerikan këto familje të rrezikshme, kush ishin ato, cilët ishin drejtuesit e tyre, rregullat e anëtarësimit dhe si iu erdhi fundi.

Emisioni i plotë në videot e mëposhtme:

Pas