Emisionet

Opinion/ Filmimet që zbuluan vrasjen e pengut!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:47 - 31/01/20 |
el ida

Mbrëmjen e 30 Janarit në programin “Opinion” u diskutua për pengmarrjen e Jan Prengës dhe filmimet që zbuluan vrasjen e tij.

Sipas hetimeve ai nuk ishte është rrëmbyer për tu vrarë por për tu shkëmbyer me një sasi të madhe kokaine dhe për të shantazhuar vëllain e tij, megjithatë ka ndërruar jetë aksidentalisht.

Detajet e vrasjes së Prengës, si u organizua pengmarrja, ku shtrihen grupet shqiptare kriminale në Europë, ku e ushtrojnë veprimtarinë e tyre dhe sa të rrezikshme janë këto banda, ishin disa nga çështjet e trajtuara nga Klodiana Lala, Artan Hoxha, Erzen Breçani, Lorenc Vangjeli dhe Ylli Manjani.

Në historitë e të enjtes,u shfaq një material për Bankën Kombëtare Tregtare, e cila ka gjetur në mekanizëm mjaft interesant për të ndihmuar familjet, shtëpitë e të cilave janë prekur nga tërmeti.

Emisioni i plotë në videot e mëposhtme:

Pas