Emisionet

Opinion/ Çfarë po ndodh me sigurinë në ushqime?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:54 - 09/05/19 |
el ida

Mbrëmjen e 8 majit në programin “Opinion” u diskutua lidhur me një nga problemet e rikthyera herë pas here në vëmendje të opinionit publik, siç është siguria e ushqimeve, si për produktet e prodhuara në vend, por edhe për produktet e importit.

Kush e kontrollon sigurinë ushqimore, sa kontrollohet kjo siguri, sa funksionon zinxhiri i kontrollit në një treg kaotik, cilat janë problematikat dhe a do të zbatohet nisma e qeverisë shqiptare që synon rëndësen e masave të ndërshkimit për abuzuesit, ishin disa nga çështjet që iu shtruan të ftuarve, Gjergj Bojaxhi, Agron Duka, Bledi Curci, Nikolin Jaka, Edi Fero dhe Artur Dojak.

Emisioni i plotë në videon e mëposhtme:


 

 

Pas