Emisionet

Opinion/ Çfarë kërkoi Erdogan në Tiranë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:28 - 18/01/22 |
Opi Nion

Është diskutuar të hënën (17 Janar) në emisionin “Opinion”, mbi temën “Çfarë kërkoi Erdogan në Tiranë”.

“Opinion” është fokusuar te vizita e Erdogan në Tiranë, një vizitë kthimi pas asaj të kryeministrit Rama në 6 janar 2021, i cili u prit me ceremoni shtetërore në pallatin presidencial në Ankara.

Pikpyetjet e vizitës së Erdoganit janë diskutuar në emisionin “Opinion” në disa pika,  e para ka lidhje me përkimin e vizitës së presidentit turk me 554-vjetorin e vdekjes së heroit tonë kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeut, e dyta mesazhi i fortë për të mbyllur çdo aktivitete të Gylen-it, e treta çështjet ekonomike, e katërta raporti i Ramës me Erdogan dhe e pesta Erdogani si personazh dhe ndikimi gjeopolitik i Turqisë në rajon.

Këto çështje janë diskutuar me të ftuar në studio:

Gerta Zaimi

Arianit Shehu

Fitim Zekthi

Paskal Milo

Agim Nesho

Lidhje direkte

Mira Pogaçi

Elia Zotka

Pas